O nas, czyli kim jesteśmy

Misją działania Piotrkowskiego Alarmu Smogowego jest podejmowanie skutecznych działań zmierzających do sukcesywnej poprawy jakości powietrza w Piotrkowie Trybunalskim oraz jego okolicach.
.
.
Nasza misja realizowana jest poprzez 3 grupy działań:
  • monitorowanie jakości powietrza w Piotrkowie Trybunalskim;
  • informowanie o jakości powietrza mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego, szczególnie w sytuacjach, kiedy mamy do czynienia z przekroczeniami dopuszczalnych norm zanieczyszczeń w powietrzu;
  • edukowanie w zakresie jakości powietrza oraz tego jak zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze życie i zdrowie.

Piotrkowski Alarm Smogowy to społeczność dla wszystkich osób oraz organizacji, które chcą dbać o jakość powietrza w Piotrkowie Trybunalskim.

14 listopada 2016 r.Dzień Czystego Powietrza, w całym kraju ruszyły akcje Polskiego Alarmu Smogowego. Stowarzyszenie „21” postanowiło w tym dniu zawiązać grupę inicjatywną, której celem było stworzenie Piotrkowskiego Alarmu Smogowego.

Zawiązana grupa inicjatywna z czasem sformalizowała swoją działalność w ramach piotrkowskiego Stowarzyszenia „21”, w ramach którego działa z powiedzeniem  do dnia dzisiejszego.

Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i rozpocząć akcje budowania świadomości wśród mieszkańców. Jeżeli chcesz się do nas przyłączyć i wesprzeć nasze działania zapraszamy do KONTAKTU.